مراحل ثبت نام دوچرخه سواری رایگان

کانون هواداران آسمان آبی،طرح دوچرخه همگانی از پروژه های شهرداری تهران درجهت ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه بعنوان یکوسیله حمل و نقل درون شهری میباشد که با کمک سازمان حمل و نقل ترافیک ومدیریت شهرداری منطقه هشت و اجرای انجمن دوچرخه سواری شهرداری تهران به مرحله اجرا در آمد و در فاز اول طرح، سیزده نقطه از منطقه 8 و در فاز 2 تعداد خانه های دوچرخه به 33 دستگاه افزایش یافته و جمعا 1000  دستگاه دوچرخه در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

برای استفاده از این طرح کافیست با داشتن 15 و حداکثر 60 سال در هر یک از خانه های دوچرخه در سطح منطقه ثبت نام  نمایید.همراه داشتن اصل و کپی کارت ملی ، شناسنامه و یک قطعه عکس و برای سنین کمتر از 18 سال همراه بودن ولی (پدر و مادر )در زمان ثبت نام الزامی میباشد.

تمامی هزینه های طرح و ثبت نام و همچنین استفاده از دمچرخه از طرف شهرداری تهران در فاز اول پرداخت و استفاده برای عموم شهروندان رایگان میباشد.

در این طرح کلیه افراد ثبت نام شده بیمه بوده و میتوانند با هر بار مراجعه به خانه های دوچرخه به مدت 4 ساعت از دوچرخه استفاده کنند.

ثبت نام

1-ابتدا با داشتن 1 قطعه عکس پشت سفید – کپی کارت ملی – کپی شناسنامه به یکی از خانه های دوچرخه مراجعه نموده و ثبت نام نمائید .

2- پس از به پایان رساندن ثبت نام ، مبلغ 20.000 ریال بابت چاپ و صدور کارت را به متصدی خانه دوچرخه پرداخت نموده و در قبال آن قبض سبز رنگ را دریافت نمائید.

3- پس از گذشت 3 روز کامل (72 ساعت) با در دست داشتن قبض سبز رنگ به دفتر مرکزی پایلوت دوچرخه مراجعه و کارت خود را از مسئولین بخش صدور کارت دریافت و قبض سبز رنگ را به ایشان تحویل دهید .

4- پس از دریافت کارت خود به یکی از خانه های دوچرخه مراجعه کرده و با نشان دادن کارت خود به متصدی تقاضای دریافت دوچرخه نمائید.

درپایان کانون هواداران آسمان آبی،خاطرنشان می نماید که استفاده از وسیله نقلیه دوچرخه در سطح شهرها نیاز به برنامه جامع و تدوین راهکارهای لازم می باشد.

که این مهم تنها توسط یک سازمان عملی نخواهد گردید بلکه جهت گسترش و فرهنگ سازی به منظور استفاده از این ابزار بهترین راه ممکن تشکیل سازمان گسترش دوچرخه سواری وابسته به سازمان حمل و نقل همگانی که دارای اساسنامه و شرایط مستقل بوده و این سازمان وابسته به شهرداری بوده و با نگرش به چشم‌انداز توسعه آینده کشور می‌تواند در سالهای آتی یکی از تاثیرگذارترین سازمانها در تسهیل امور حمل و نقل و گسترش ورزش و تفریح در سطح شهر ها و روستاها نماید.

بیائید برای بهبودزندگی و سلامت خود و آیندگان خود قدمی هرچندکوچک برداریم.

کانون هواداران آسمان آبی

/ 0 نظر / 19 بازدید